logobialypanorama
 

SM "Nowy Prokocim"  Galeria


Zasady racjonalnego gospodarowania
wodą i ciepłem


Program
"Ciepła woda użytkowa"

 
KomunikatyJubileuszowa impreza plenerowa na Nowym Prokocimiu

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Prokocim" została zarejestrowana w sšdzie 24 listopada 2000 roku, kiedy to doszło do podziału jednej z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce "Krakowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej". W wyniku podziału powstało pięć nowych administracji, m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Prokocim". Od tamtego wydarzenia minęło już 10 lat.
Dla uczczenia tego niepowtarzalnego Jubileuszu, Zarząd Spółdzielni zorganizował wyjątkową imprezę artystyczną przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców osiedla. Uroczystość ta miała miejsce 18 września. Widowisko zostało profesjonalnie poprowadzone przez konferansjera Macieja Sergiusza Piotrkowskiego z Radia RMF MAX. Mieszkańcy Nowego Prokocimia mogli oglądać niezwykłych artystów oraz brać udział w konkursach i grach.

Na scenie jako pierwsza wystąpiła grupa tańca nowoczesnego Hip-Hop o nazwie Adrenalina z Klubu Kultury Zachęta. Następnie tancerze ustąpili miejsca Szkole Tańca As-Sport, która zaprezentowała tańce towarzyskie, takie jak cha-cha, czy paso doble. Po tak gorącym i tanecznym początku na scenę został zaproszony Prezes Zarządu Spółdzielni Pan Zbigniew Socha, który w ciepłych słowach przywitał wszystkich uczestników oraz widzów imprezy. Wspominając minione 10 lat Pan Prezes przypomniał jak wiele widocznych zmian, istotnych dla wszystkich mieszkańców, dokonało się w tym czasie na terenie spółdzielni. Mieszkańcy osiedla, nie tylko podziwiali występy artystyczne. Wraz z zespołem Abba Song's mogli wspólnie śpiewać i tańczyć w rytm niezapomnianych przebojów muzycznych. Szczudlarze z Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop w przedstawieniu "Serce Don Juana" zaprezentowali swoje akrobatyczne umiejętności. Widowisko było pełne efektów: walka wręcz, dym, pochodnie, taniec na szczudłach, klasyczna muzyka.
Dla najmłodszych aktorzy Sceny Kalejdoskop przygotowali konkursy (m.in. skoki na olbrzymiej skakance) i rozdawali dzieciom balony z logo spółdzielni. Dzieci mogły również poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, w basenie pełnym kulek, na bujaku i na karuzeli. Starsi mogli spróbować swoich sił na bokserze-kopaczu. Nie zabrakło też tradycyjnych piknikowych przekšsek. W liryczny nastrój wprowadziła uczestników poetka Waleria Ogiela-Woszczyna melancholijnie recytując swoje wiersze takie jak "Wierzby", czy "Jesień". Wieczór zakończył niezwykły koncert gwiazdy, którš był zespół muzyczny Trebunie-Tutki. Dzięki folkowym rytmom mieszkańcy Nowego Prokocimia poczuli się jak na Podhalu. Moc góralskiej muzyki porywała do tańca nie tylko fanów tej kapeli, a "Spiewka Juhasa", "Hej Hanko" i inne utwory jeszcze długo brzmiały wszystkim w uszach. Publiczność nagrodziła występ gromkimi owacjami, za co zespół odwdzięczył się bisem.
© wk