logobialypanorama
 

SM "Nowy Prokocim"  Galeria


Zasady racjonalnego gospodarowania
wodą i ciepłem


Program
"Ciepła woda użytkowa"

 
SM "Nowy Prokocim" - Osiedle

    Plan osiedla "Nowy Prokocim"

    Historia

Spółdzielnia "Nowy Prokocim" powstała w listopadzie 2000 r. w wyniku podziału jednej z najstarszych Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce tj. Krakowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Administruje ona 48 budynkami mieszkalnymi, 7 pawilonami handlowo-usługowymi oraz placem targowym na łącznej powierzchni 36 ha.

     Osiedle to, było budowane w latach 1975-1994 z wielkiej płyty, czyli posiadało wiele wad technologicznych dotyczących budynków z tego okresu. Priorytetem dla zarządu i rady nadzorczej po podziale była modernizacja i remont osiedla. Do roku 2005 zakończono docieplanie budynków, zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, opomiarowano wszystkie mieszkania w elektroniczne podzielniki ciepła. Nie zapomniano również o infrastrukturze. Wiele dróg osiedlowych i chodników wyremontowano stosując kolorową kostkę brukową. Wspólnie z mieszkańcami ukwiecono rabaty i balkony, zagospodarowano dzikie trawniki. Poprzez te działania osiedle Nowy Prokocim uległo rewitalizacji i w znaczny sposób poprawiło swój wygląd.

     Spółdzielnia prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczno-wychowawczą. W klubie „Zachęta” organizowane są zajęcia i spotkania z mieszkańcami w każdym wieku, jednak z przewagą zajęć dla dzieci i młodzieży. Latem i zimą prowadzona jest działalność związana z aktywnym wypoczynkiem.
Osiedle jest wyposażone w pełną sieć usługową, handlową oraz oświatową a zróżnicowania architektoniczne i zieleń sprawiają, że osiedle jest przyjaznym miejscem zamieszkania dla ponad 12 tys. mieszkańców.

    SM "Nowy Prokocim" w liczbach

  • 360.000 m2 terenu
  • 48 budynków mieszkalnych i 7 pawilonów,
  • 4.726 mieszkań o łącznej powierzchni 219.000 m2,
  • 5.400 m2 wydzierżawianego terenu w tym plac targowy.

© wk